Základní informace

Inteligentní dům je takový dům, který zajišťuje optimální vnitřní prostředí pro komfort osob prostřednictvím stavební konstrukce, techniky prostředí, řídicích systémů, služeb a managementu. Je efektivní ekonomicky, energeticky i z hlediska působení na vnější prostředí a umožňuje víceúčelové použití a rekonfigurace. Inteligentní dům reaguje na potřeby obyvatel s cílem zvýšit jejich pohodlí, zpříjemnit jim zábavu, zaručit co nejvyšší bezpečí a snížit náklady na provoz. Často se také používají termíny jako "digitální domácnost", "digitální dům" nebo "chytrý dům".

Realizace inteligentního domu začíná projektem, který definuje rozsah celého řešení, které je vždy modulární. Srdcem inteligentního domu je centrální systém, který díky potřebné centrální infrastruktuře a jednotlivých aktivních prvků pomáhá automatizovat provoz domu.Ovládání a řízení celého systému je velmi jednoduché a intuitivní. Inteligentní dům se samozřejmě také stará o zabezpečení domácnosti a poskytuje vám kdykoliv a kdekoliv přehled o jejím aktuálním stavu. Důležitým faktorem je optimální a efektivní ovládání tepelné techniky, díky čemuž se dosahuje velkých finančních úspor a systém je tím šetrný životnímu prostředí. Samozřejmostí je napojení veškerého osvětlení do centrálního systému a navázání na vaše činnosti. Inteligentní dům umožňuje velmi komfortní komunikaci mezi členy domácnosti a v neposlední řadě se stará i o zábavu.

Ve Spojených státech a západní Evropě jsou inteligentní domy v podstatě standardem. V České republice se stávají trendem moderního bydlení.

Zdroj informací: WIKIPEDIE

Nabízíme montáž následujících inteligentních systémů

(uvedeny odkazy na výrobce jednotlivých systémů • všechny tyto odkazy se otevírají v novém okně)

 

ABB i-bus® KNX - chci vědět více 
(pro náročné klienty, plná automatizace celého domu...)

TECO "Foxtrot"chci vědět více

ABB Ego-n®chci vědět více

 

V případě zájmu nebo máte-li nějaký dotaz neváhejte nás kontaktovat a to buďto pomocí kontaktního formuláře >>>
nebo volejte +420 602 294 774